UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Lu. - Kolej Nadzalewowa jest przedsięwzięciem nie tylko opłacalnym, ale również potrzebnym zarówno regionowi, jak i jego mieszkańcom, którzy - wbrew temu co wypisują tu anonimy - nie tylko nie zawsze mogą pozwolić sobie na utrzymanie drogich i trujących nas wszystkich samochodów, ale również chętnie przesiedliby się na szybki i nowoczesny transport publiczny z powodów ekonomicznych i ekologicznych. Ma rację @Lu, że UE promuje i wspiera ogromnymi środkami transport śródlądowy i kolejowy, bo są to najtańsze, najczystsze i najbezpieczniejsze formy transportu. W Polsce jednak mało kto - zwłaszcza wśród politycznych decydentów - myśli o tym, bowiem są to zwykle ludzie ograniczeni do myślenia w perspektywie wyłącznie kolejnej kadencji, rzadko kiedy zdarza się tam ktoś myślący w perspektywie dekad i dłuższej. W Elblągu/Braniewie dochodzi do tego również lobby przewoźników autobusowych, któremu "zawdzięczamy" likwidację KN oraz brak wyobraźni władców ratusza, którzy wolą schlebiać posiadaczom aut traktujących je jako wyznacznik statusu materialnego, zamiast wspomagać zdecydowanie większą grupę obywateli korzystających z najrozsądniejszej formy transportu, czyli transportu publicznego.

LewicaRazem