UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@stara_wanna - (2) Dlatego konieczne jest przygotowanie mentalne kierowców do tej zmiany. Aby wprowadzenie tego przepisu nie skończyło się ogromnym zwiększeniem ilości potrąceń, kierowcy już dzisiaj muszą przyzwyczajać się do obecności pieszego na przejściu i do tego, że inny samochód zatrzymuje się aby go na to przejście wpuścić. Już dziś zachowanie takie, jak kierującej 19-latki musi być społecznie potępiane i nie może być mowy o jakimkolwiek umniejszaniu ich winy. Odpowiednie zachowanie kierujących przed pasami musi wejść im po prostu w nawyk, a każda próba tłumaczenia" mógł nie zauważyć" czy "mógł nie wyhamować", "nie jego wina" tylko temu przeszkadzają i prowadzą do tego, że gdy wreszcie rzeczony przepis wejdzie w życie, wielu kierowców będzie potrącać pieszych ze świadomością że to nie ich wina, że nie spodziewali się pieszego na pasach.

Zennon.