UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

I tak, jak napisałem w innym poście - po to jest przepis KATEGORYCZNIE zabraniający wyprzedzania przed i na pasach oraz omijania pojazdu, który zatrzymał się aby przepuścić pieszych. Każdy myślący kierowca zdaje sobie sprawę, że potrzebuje czasu na reakcję, dlatego np. nie jeździ się "na zderzaku" samochodu przed nami. I dlatego też, jadąc szybciej od tych na pasie obok, zbliżając się do przejścia nie ciśniemy gazu cały czas, ale przed przejściem i na nim jedziemy lekko ZA pojazdem obok, aby widzieć jego zachowanie i mieć czas oraz drogę na odpowiednią reakcję. On zwalnia, to i ja zwalniam, on hamuje, to i ja hamuję. To chyba logiczne. Nie rozumiem dlaczego dla tak wielu kierowców jest to czarna magia.

Zennon.