UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Wioleta , laso , baner. Wioletta, lasso , banner. Pisanie przez dwa t s n brzmi dostojniej ciekawiej bardziej zaakcentowane. A przez jedne t s n jest proste splaszczone nudne bez akcentu. Zabieg pisania przez jedną litere zamiast dwoch mozna porownac do pisowni wyrazow z bledem ortograficznym. Skoro wyrazy sa zapozyczone czyli niepolskie to przynajmniej ta dodatkowa literka bedzie o tym swiadczyc. Tak jak pisownia h i ch. "litera h występuje jedynie w wyrazach obcych, chociaż nie zawsze tę obcość powszechnie się dostrzega (np. w wyrazie hałas), natomiast dwuznak ch występuje zarówno w wyrazach rodzimych, jak i obcych."