UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Sasza - Jak najbardziej. W roku 1935 niemiecki Elbing w języku polskim nazywany był Elblągiem, a mieszkaniec elblążaninem. Dziś też przecież nie mówimy London i londończyk, tylko Londyn i londyńczyk, choć miasto to nie jest polskie.