UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
(. .. ) NOR zresztą nie była jedyną grupą, która próbowała nawiązać współpracę z nazistami - kilku polskich polityków z kręgów narodowych i konserwatywnych złożyło Niemcom propozycję współpracy. Na szczęście dla nas Niemcy w tamtym okresie nie byli zainteresowani taka kolaboracją, powstaniem kolaboracyjnego rządu polskiego czy organizowaniem sił polskich - próbowali tego dopiero w 1944 r. , ale wtedy już nie bardzo mieli z kim rozmawiać. M. in. dlatego, że hitlerowskich kolaborantów z NOR/ONR rozwalili lub wysłali do obozów koncentracyjnych już w kwietniu 1940 r. na rozkaz samego Adolfa, który kategorycznie zakazał wtedy współpracy z polskimi kolaborantami narodowymi.
RobertKoliński