UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nie wszystkie towary trzeba dostarczyć do odbiorcy jak najszybciej, bo nie wszystkie są dobrami FMCG albo szybko psujące się, to raz. W transporcie oprócz czasu liczy się również koszt dostarczenia towaru do odbiorcy a akurat transport drogą morską i śródlądową jest najtańszy, tańszy nawet od kolei, to dwa. Trzy to fakt, że droga wodna jest najbardziej ekologiczną i najmniej paliwożerną formą transportu; do tego UE akurat rozwój tej formy transportu promuje i będzie promować w najbliższych dekadach, przeznaczając nań naprawdę potężne środki finansowe. Z tych planów i pieniędzy należy skorzystać a nie wynajdywać na nowo koło - transport drogowy, jako najdroższy i najbardziej szkodliwy dla środowiska i państwa, należy ograniczać i w tym kierunku zmierza polityka całej Unii. Nie rozumiem po co mielibyśmy kopać się z koniem, skoro wszelkie możliwości do rozwoju transportu śródlądowego w Elblągu już posiadamy?

RobertKoliński