UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Jak ile dużo zbóża Polska ma do wyeksportowania. Rocznie produkujemy ok 30 mln ton z czego 10 mln ton mozemy ekspotować i elewator Jest blisko tutejszych rolników i mogą tam sami wozić ciagnikami zboże. Ma pojemność 17 tys ton No i sprowadza się soje dla rolników i dla wytwórni pasz- koło Pasłęka jest Wipasz- duża wytwórnia pasz. Wipasz ma kilka oddziałów w całym województwie i magazyny o pojemności ok 500 tys ton. W Rychlikach też jest wytwórnia pasz i w Pasłęku skup Reiffeisen, te wszystkie firmy kupują soję i już takową wożą do Elbląga. A zboże to właśnie nie tylko jedzenie, ale w dużej mierze pasza dla zwierząt gospodarskich. Do tego do Pasłęka sprowadza się torf po uruchomieniu punktu odpraw fitosanitarnych. Proste.

Gienek