UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Jak ile dużo zbóża Polska ma do wyeksportowania. Rocznie produkujemy ok 30 mln ton z czego 10 mln ton mozemy ekspotować i elewator Jest blisko tutejszych rolników i mogą tam sami wozić ciagnikami zboże. Ma pojemność 17 tys ton No i sprowadza się soje dla rolników i dla wytwórni pasz- koło Pasłęka jest Wipasz- duża wytwórnia pasz. Wipasz ma kilka oddziałów w całym województwie i magazyny o pojemności ok 500 tys ton. W Rychlikach też jest wytwórnia pasz i w Pasłęku skup Reiffeisen, te wszystkie firmy kupują soję i już takową wożą do Elbląga. A zboże to właśnie nie tylko jedzenie, ale w dużej mierze pasza dla zwierząt gospodarskich. Do tego do Pasłęka sprowadza się torf po uruchomieniu punktu odpraw fitosanitarnych. Proste.
Gienek