UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Z roku na rok turystów w Elblągu jest coraz więcej, jak będą mieli spójną ofertę turystyczną i więcej atrakcji, to będzie się rozwijać turystyka rowerowa, wodna i piesza. Jak będą plywać po Zalewie jachty z innych krajów niż Polska i Rosja, bo przed przekopem tylko takie tu mogły przyplywać przez Ciesnine Piławska, to też liczba turystów wzrośnie, są plany reaktywacji nadzalewowej linii kolejowej. Niedawno byl art. o kobiecie, która w okolicy chce odrestaurować podcieniowy budynek i prowadzić tam warsztat ceramiki, Budynek Muzemu Archeologicznego też został wyremontowany, planuje się też budowę repliki samochodu Komnicka. Kanał Elbląski został wyremontowany, trzeba dbać o zabytki w całym powiecie rekonstruować wiernie przedwojenne kamienice i bardziej wyeksponować historię Prusów, Wikingow i Gotów, których osad w okolicy było całkiem sporo. Inwestycje w przyszlosci zaprocentują. Tylko muszą być odpowiedni ludzie zajmujący się promocją. Kiedyś chciano zbudować w oparciu o Zaklady Zamech muzeum przemysłu. Warto wrócić do tej idei i stworzyć jakąś ogolnodostepną dla turystów wystawę na temat turbin, sterów, budowy statków bo eksponaty by się znalazły. Zwlaszcza, że zeszłym tym roku była 70 rocznica powstania Zamechu.
Gienek