UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
W ostroleckiej elektrowni A i B w Wojciechowicach chyba wszystkie maszyny pochodzą z Zamechu. I nie tylko tam. Cieszy że General Electric jest w jakimś stopniu kontynuatoerem zlikwidowanego kombinatu. Jakoś ani ABB ani Alstom Power nie przekonywalo, że dba o rozwój elblaskiego zakładu, który stopnial z 9 tysięcy zatrudnionych do kilkuset osób a większość hal została rozparcelowana pomiędzy różnych właścicieli i na różne cele. Elbląg był marginalizowany ale tylko dlatego, że sobie na to pozwolił. Proszę zobaczyć jak rozwija się daleko mniejsza Ostrołęka na peryferiach Mazowsza, gdzie wszystkie zakłady z czasów PRL są nadal i przekształcone własnościowo prosperuja (Celuloza, Zakłady Mięsne, Ytong, i inne). A gdzie są elblaskie potęgi Zamech, Truso, WZLot, EZNS, Plastyk, Renoma, ZAS, Zakłady Mięsne, ESM, i jeszcze kilka innych? Co do polityki władz województwa warmińsko - mazurskiego, to zgoda, mogłoby być lepiej. Ale czy to Olsztyn nam zdewastowal basen, zburzyl wiele zdrowych i zabytkowych budynków po 1945 roku, amfiteatr na Dolinie, zmusił do wydatków na nikomu niepotrzebna linie tramwajowa na 12 Lutego itp? Łatwo tak zwalić wszystko na jakiś Olsztyn, nie widząc żadnej winy po swojej stronie.
BEZ ŚCIEM proszę