UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Czy zmiana nazwy wsi Mary na Morawy miała jakieś uzasadnienie? (czyżby "na wniosek mieszkańców"?) Bo tak się składa, że nazwa Mary ma długą historię i wywodzi się z języka staropruskiego. Podczas gdy "Morawy" to jakaś zła interpretacja formy niemieckiej (pomylono Mahren z Maehren - niemiecką nazwą regionu Morawy), zapewne twór ludności napływowej. To bardzo smutne, że zmieniono odwieczną nazwę na błędną. W naszym regionie niestety takich przypadków jest mnóstwo.

Prus