UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
.. .używano też miana Abbau Leinveber. .. Coś tu Pan Karol pomieszał. Abbau - w języku niemieckim, a zwłaszcza w Prusach Wschodnich, to kolonia wsi, wybudowanie, przysiółek. Wiele takich "Abbau" - kolonii wsi powstało po reformach K. v. Steina i K. v. Hardenberga. Mieszkali na tych koloniach z reguły bogaci bauerzy a ich zabudowania miwszkalno-gospodarskie były w formie "wschodniopruskiego czworoboku". Jeżeli tu pada nazwa /Abbau Leinveber/ to z pewnością chodzi o kolonię wsi Pawlice na której mieszkał bauer o nazwisku /Leinveber/.
erg.