UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Ale pan bzdury pisze, że aż specjalnie utworzyłem przed chwilą konto na tym portalu aby dodać swój komentarz. Oczywiście że koncepcja budowy drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym ma swoje początki w XVI w. czyli sięga czasów panowania Zygmunta Augusta później Stefana Batorego (wojny I Rzeczpospolitej z Gdańskiem) natomiast w czasach nam bardziej współczesnych to inż. Eugeniusz Kwiatkowski (ten od Gdyni i portu Gdynia) jako delegat rządu ds. rozwoju wybrzeża po II wojnie światowej jako pierwszy przypomniał o tym bardzo ważnym dla Elbląga i okolic przedsięwzięciu. Wyrażam szczere poparcie dla budowy nowej drogi wodnej jako szansy na owocny rozwój elbląższczyzny, jak też być może całego regionu Warmii i Mazur. Elbląg wprawdzie nie będzie konkurencją dla Gdańska i Gdyni czy Szczecina i Świnoujścia ale spwwnością ma szansę stać się piątym portem morskim w Polsce. Korzyści jakie wynikają z transportu morskiego i skomunikowania z międzynarodową drogą wodną E 60 są nie do przecenienia (przedsięwzięcie ma też istotne znaczenie dla turystyki). Cieszę się, że wreszcie koncepcja ta ma realne szanse na realizację. Proszę tej szansy nie zaprzepaścić.