UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Bardzo się cieszę, że wreszcie odbyła się jakakolwiek dyskusja na temat przekopu w telewizji. Tylko dlaczego nie było ludzi z poza polityki, którzy nie mają osobistego i politycznego interesu w tej dyskusji. Ekolodzy ( nie walczący ekolodzy, ale fachowcy od tej sprawy ), ekonomiści od utrzymania tej zabawki. gdzie są programy funkcjonowania Fromborka, Tolkmicka, Suchacza i innych miejscowości leżących nad zalewem, a na które "spadną tłumy" turystów i inwestorów po przekopaniu mierzei. Jak dopłyną większe jednostki do tych miejscowości jeśli dzisiaj średnia głębokość tego akwenu wynosi 2,7 m. Jeśli jest to wielkość średnia to w rejonach bliskich brzegom musi wynosić dużo mniej. Zresztą każdy kto choćby raz wszedł do zalewu wie jak to wygląda. Ciekawe czy burmistrz Tolkmicka sam zorganizuje utrzymanie toru wodnego dla większych jednostek, czy odeśle je do gminy Frombork lub Sztutowo. Warto zauważyć co na temat inwestowania w infrastrukturę przy tej inwestycji mówią władze rządowe. " Nie ma w planach na najbliższe lata. " Czyli trzeba szukać pieniędzy i inwestorów. Powodzenia