Wyrusz na spacer z portElem

Wiosna i lato są doskonałą okazją do zwiedzenia okolicznych atrakcji turystycznych. Dzisiaj w naszym quizie sprawdzimy Waszą wiedzę o nich. Polecamy też nasz nowy, sobotni cykl „Na spacer z portElem”, w którym odkryjecie nasz region na nowo.


Czas na quiz. Widokowy

W tych pięknych majowych okolicznościach przyrody zapraszamy Was do najnowszego quizu, w którym będzie liczyła się przede wszystkim Wasza spostrzegawczość. Zgadnijcie, jakie widoki przedstawiają zdjęcia lub z jakiego miejsca są one wykonane. Powodzenia!


Czas na quiz! Ciekawostek z Elbląga ciąg dalszy

Jak się dobrze rozejrzeć, to Elbląg kryje wiele ciekawostek. Zarówno w swojej bliższej i dalszej historii, jak i w czasach współczesnych. Dziś zapytamy o niektóre z nich. Trzeba się wykazać wiedzą z różnych dziedzin od sportu poprzez kulturę do topografii miasta.


Quizowanie-rymowanie

Kolejna sobota na portElu... i oczywiście kolejny quiz. Znów pytamy rymami o poszczególne miejsca w Elblągu.Czas na quiz. Sprawdź, jak dobrze znasz Wysoczyznę Elbląską

Wspaniałe widoki, przyroda i liczne trasy piesze oraz rowerowe od dawna przyciągają na Wysoczyznę Elbląską turystów. Jej najcenniejsze fragmenty chronią rezerwaty, nie brakuje tu również zabytków. Już 24 kwietnia stanie się też ona areną zmagań miłośników biegów ultra. Wysoczyzna Elbląska to teren pełen ciekawostek. W naszym quizie sprawdzimy dzisiaj Waszą wiedzę o niej.


Czas na quiz. W kościelnych klimatach

Sobota na portElu równa się quiz. Przedświątecznie sprawdzamy Waszą wiedzę o diecezji elbląskiej tuż po jej 30-leciu...


Czas na quiz. Z koronowanymi głowami

Zadanie jest proste. My pokazujemy zdjęcie i zadajemy pytanie. Wy musicie odgadnąć, kto jest patronem miejsca na zdjęciu i odpowiedzieć na pytanie z nim związane. Dacie radę? Zapraszamy do zabawy.


Czas na quiz. Jak mają na imię?

Sobota na portElu oznacza quiz. Dziś pytamy o imiona znanych osób jakoś związanych (przyznajemy: związanych mniej lub bardziej) z Elblągiem. Niby nic trudnego, ale chodzi o ich... drugie imiona.


Śladami dawnych znanych elblążan

Elbląg przed II wojną światową miał wielu znanych mieszkańców, którzy przyczynili się do rozwoju miasta. I właśnie o nich i ich historię dzisiaj pytamy. Lekko nie będzie, ale jak zwykle życzymy powodzenia i dobrej zabawy.


Czas na quiz. Nadchodzi wiosna!

Jest sobota jest quiz. Tym razem będzie on w wiosennych klimatach. Pytamy między innymi o to, kiedy się wiosna się zaczyna, o wiosnę teatralną i o inne wydarzenia, które mają lub miałby miejsce w Elblągu wiosną. Zapraszamy do zabawy.