Wyprzedali wyposażenie z Rangór

46
13.05.2022
Wyprzedali wyposażenie z Rangór
Budynek po byłym DPS w Rangórach, fot. Anna Dawid
Powiat elbląski zlicytował majątek ruchomy po zlikwidowanym we wrześniu ubiegłego roku Domu Pomocy Społecznej w Rangórach (gmina Tolkmicko). Jaką kwotę udało się uzyskać?

Na licytacji można było kupić m. in. stoły kuchenne, regały, szafki, naczynia i urządzenia kuchenne. Ze spisem rzeczy, które będą wyprzedawane potencjalni nabywcy mogli zapoznać się wcześniej na stronie Starostwa Powiatowego w Elblągu. Podczas aukcji, która odbyła się 1 kwietnia, udało się uzyskać około 43 tys. zł. Teraz na sprzedaż zostanie wystawiony budynek po byłym domu pomocy społecznej. - Zarząd Powiatu w Elblągu jest w trakcie ustalania warunków do ogłoszenia przetargu na sprzedaż tej nieruchomości – informuje Agnieszka Chrzanowska, rzecznik prasowy starosty elbląskiego.

Przypomnijmy. Radni powiatu elbląskiego zlikwidowali DPS Rangóry 25 września 2021 roku. Za podjęciem uchwały o likwidacji domu pomocy społecznej rękę podniosło 13 radnych, jeden był przeciwny, trzech wstrzymało się od oddania głosu. O planach władz powiatu elbląskiego dotyczących likwidacji Domu Pomocy Społecznej w Rangórach pisaliśmy po raz pierwszy 17 sierpnia w tym artykule. Kilka dni wcześniej z naszą redakcją skontaktowali się pracownicy tej placówki zaniepokojeni utratą swoich miejsc pracy i mocno rozżaleni tym, że starosta elbląski i dyrekcja domu pomocy oficjalnie z nimi na ten temat nie rozmawia. Jak między innymi wyjaśniał wówczas starosta Maciej Romanowski, likwidacja domu pomocy miałaby być efektem: "znacznego spadku odnotowywanego od jesieni ubiegłego roku ilości kierowanych osób do stacjonarnych placówek pomocy społecznej, który spowodował, że dwie placówki znalazły się w bardzo trudnej sytuacji finansowej, powodującej brak możliwości zbilansowania wydatków z osiągniętymi dochodami" Po raz pierwszy konieczne miało być dołożenie do dwóch domów opieki społecznej w powiecie elbląskim około 700 tys. zł. (ok. 500 tys. do DPS w Tolkmicku i ok. 150 tys. zł do DPS w Rangórach).

Ostateczna decyzja o likwidacji DPS w Rangórach należała do radnych powiatu elbląskiego. 30 grudnia 2021 roku radni wyrazili zgodę na sprzedaż majątku po zlikwidowanym przez nich trzy miesiące wcześniej Domu Pomocy Społecznej w Rangórach.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czy jakaś uczciwa, niestronnicza prasa w Elblągu lub okolicach poda w końcu nazwiska i przynależność partyjną tych politycznych szuj, które zagłosowały za likwidacją tego Domu Pomocy Społecznej, a także nazwiska tych biznesowych szuj, które obiekt ten wysiłkiem ludowym wzniesiony chcą dziś na sromotę ludzką i POhańbienie swoje temu ludowi ukraść? Macie jeszcze wstyd, czy portfel przysłonił wam już wszelkie uczucia i człowieczeństwo? #libki, #POrażkaCzłowieczeństwa;
tow. Koliński ocenzurowany (2022.05.13)
Znów cenzura? Bezwstydni. #złodzieje
tow. Koliński ocenzurowany (2022.05.13)
Z powodu zapaści służby (hahaha) zdrowia i covidu w latach 2020 i 2021 zmarlo około 200 tys osób. Najczęściej starszych. Ludobójstwo. I nikt za to nie odpowiada Ale jak widać rządzącym jest to na rękę. Ba - nawet ZUS zanotował duży zysk.
Klaun (2022.05.13)
"po raz pierwszy konieczne było... ", no właśnie po raz pierwszy, może więc dołożyć i rozwiązać inaczej problem, zwłaszcza że w przypadku tego DPS chodziło o 150 tys. Udało się uzyskać 43.tys, szał. A co z budynkiem? ciekawe...
(2022.05.13)
"Na licytacji można było kupić" a może artykuł też powinien być wcześniej i wtedy "Na licytacji będzie można kupić"
XDDD (2022.05.13)
No to jest nowa nieruchomość dla firmy MEBLE-W. do nabycia
(2022.05.13)
"Powiat elbląski zlicytował " anonimizujecie jednostke ludzką, zareklamujcie nazwiska posady konkrety, jak trzeba przeciac wstege to zaraz zdjecia sa ujecia itp a teraz glowa w piach
(2022.05.13)
Teraz pora na URBEX
Zatkany Puzon (2022.05.13)
Ktoś musi stracić, by drogi mógł zyskać, jeśli stratę trzeba przepłacać życiem, to zyski z tej straty rozszarpują hieny, kto lokalnie dorwie się do padliny, już w krótce zobaczymy, nagonka geriatrii, ktora zaraz bedzie potrzebowała pomocy DPS-ów ruszyła, strzelec wyborowy ju
Dziadziunio staruszek (2022.05.13)
Z czego mają dokładać ? z podatków przedsiębiorców małych i średnich najczęściej Więc lepiej, by ta nieruchomość przeszła w mądre ręce prywatne- zrobią biznes, to będą i podatki dla rozdania dla biednych.
(2022.05.13)