Awanse i nagrody dla strażaków

23
13.05.2022
Awanse i nagrody dla strażaków
fot. Mikołaj Sobczak
Początek maja to w straży pożarnej dni szczególne. Dziś (13 maja) na placu przed Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej elbląscy strażacy odebrali odznaczenia, awanse i nagrody. Zobacz zdjęcia.

- Minęło już 30 lat od uchwalenia przez Sejm ustawy umożliwiającej powołanie profesjonalnej formacji mundurowej, jaką jest Państwowa Straż Pożarna. Te 30 lat było czasem wytężonej pracy i dynamicznego rozwoju naszej formacji. Chęć ratowania ludzkiego życia i mienia zdecydowała, że ubraliśmy strażacki mundur. Dołączając do elitarnej formacji, jaką bez wątpienia jest straż pożarna, pokazujemy że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi - mówił młodszy brygadier Łukasz Kochan, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

- To czas, żeby podziękować wszystkim strażakom oraz osobom i instytucjom zaangażowanym w rozwój straży pożarnej. Straż pożarna to szereg różnych przedsięwzięć i nie można tutaj nie wspomnieć o budowie nowej strażnicy w Elblągu - dodał starszy brygadier Krzysztof Mierzejewski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie.

Podczas uroczystej zbiórki padło wiele miłych słów od zgromadzonych gości. Strażacy otrzymali odznaczenia, awanse oraz nagrody.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zdjęcie nr 22 - nie wiem skąd facet wziął tę marynarkę, ale wygląda w niej zabójczo hahahahahahahaha.
ttttttttttt (2022.05.13)
A strżnica nowa cisza. Jak długo bedzie ten cyrk. To samo nowa komenda Policji. W Elblągu.
(2022.05.13)
Dać im po 5 latach 10 tysi emerytury stać nas na to Jadwiga do 80 lat w biedrze na kasie będzie zasuwac
Egh (2022.05.13)
Tylko nie przeginać z pochwałami. Są bardzo potrzebni, ale niech w euforii nie myślą, że są " takim cudem". Inni, o których nikt nie wspomina pieką chleb, zrywają jabłka etc.
(2022.05.13)
To taka cecha charakterystyczna Tomaszów, marynarka nie dopina się, guzikiem w oko można dostać. Przekroczone BMI niestety.
(2022.05.13)
Wuc w końcu może powiedzieć, że najstarszy stopniem w komendzie ")
(2022.05.13)
Czego najbardziej boi się PiS ? Boi się prawa i sprawiedliwości.
(2022.05.13)
Ten gość w tej niedopinającej się marynarce to były wójt gminy Milejewo i były dyrektor szkoły handlówki z miasteczka na saperów starsi czytelnicy powinni pamiętać. Zobaczcie jak to kadencje się pokończą na stanowiskach i ciężko od koryta odejść to jeszcze przy straży ochotniczej w Milejewie na Prezesa Powiatowego OSP się wkręcił byle do koryta było blisko.
GGG (2022.05.13)
Wole dzień pielęgniarki haha
(2022.05.13)
Komunistyczne wzorce
(2022.05.13)