Zabójstwo Anny W. Będzie zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie świadków

29
20.11.2023
Zabójstwo Anny W. Będzie zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie świadków
Oskarżony o zabójstwo Rafał N. podczas pierwszej rozprawy, fot. Anna Dembińska
Sąd Okręgowy w Elblągu, przed którym toczy się sprawa o zabójstwo 43-letniej elblążanki Anny W., zdecydował o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu świadków na rozprawę, która odbędzie się 6 grudnia.

Podczas czwartej rozprawy, która odbyła się 15 listopada, odtworzono zapisy dźwięku i obrazu z przesłuchań dwóch świadków. – Przesłuchano również biegłych, którzy wcześniej sporządzili opinię sądowo-psychiatryczno-psychologiczną – informuje sędzia Jacek Bryl, prezes Sądu Okręgowego w Elblągu.

Sąd zdecydował również, że na kolejną rozprawę, która ma odbyć się 6 grudnia, świadkowie zostaną doprowadzeni przymusowo. – Sąd zarządził zatrzymania i przymusowe doprowadzenie świadków, którzy nie stawili się po raz kolejny bez usprawiedliwienia na rozprawę – informuje sędzia Jacek Bryl.

30-letni Rafał N. jest oskarżony o to, że 20 września ubiegłego roku zamordował 43-letnią Annę W. w jej mieszkaniu przy ul. Okulickiego w Elblągu. Prokuratura oskarża go z artykułu 148 par. 2 kodeksu karnego, czyli o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Zadał ofierze wiele ciosów nożem. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna przyznał się do winy, ale nie do motywu zabójstwa, którym według prokuratury ma być przywłaszczenie mienia, konkretnie pierścionka Anny W.

Przypomnijmy. Na pierwszej rozprawie Rafał N. wyjaśniał, że wspólnie z Anną W. sprzedawali narkotyki. Ona miała rozliczać należności za nie, a Rafał N. zaznaczał, że nie otrzymywał od jakiegoś czasu „swojej doli”. - Wiem, że chciała kupić sobie nowy samochód, a dla mnie nie miała pieniędzy. Miała mi oddać część 20 września, ale tego nie zrobiła. Doszło do awantury, dość mocnej, no i do zbrodni. Samego aktu zbrodni nie pamiętam. Nie chciałem jej zabić, chciałem ją postraszyć. Ona się śmiała, że nie znajdę pieniędzy. Wziąłem nóż i wbiłem go w nią. Gdzie? Nie pamiętam. Jak już nie żyła, to postałem chwilę. Wziąłem pierścionek, który leżał na stole. Ten opisany w akcie oskarżenia. Wziąłem pierścionek i wyszedłem – mówił przed sądem Rafał N. podczas pierwszej rozprawy (13 października).

Dodajmy, że zmasakrowane nożem ciało pani Anny W. znalazł jej 9-letni syn po powrocie ze szkoły.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za taką głupotę zabić.... tragedia
Bang (2023.11.20)

info

17  
  1
Żal dziecka bo to co przeżył i mu pozostanie to gorsze niż zgon kogoś kto pośrednio zabijał innych, zarabiając na tym.....
(2023.11.20)
Brak kasy, tym bardziej uważanej że się należy doprowadza do głodu a to z kolei do posunięć ostatecznych, nikt morderstwa nie może pochwalić ale budzi się w człowieku agresja i następuje atak... po czasie wraca myśl co ja zrobiłem ale do puki to się nie stanie nikogo los pokrzywdzonego nie obchodzi, mamy efekt !
(2023.11.20)

info

6  
  4
Przywrócić instytucję miejskiego pręgieża ! Aresztować tych świadków i w dyby na dwa tygodnie za lekceważenie sądu ! To zdecydowana różnica, czy zadźgał kobitę za długi związane z handlem narkotykami, czy z chęci posiadania pierścionka ! Przyznanie się do zbrodni to za mało !
GłębokaMyśl (2023.11.20)
@GłębokaMyśl - zabił to zabił wyrok powinien być sprawiedliwy.
okoniowaty (2023.11.20)
Nich startuje na europosła. To może uda mu się, jak temu aferzyscie co 5 mln łapówy wzioł z PO.
(2023.11.20)
Wziął? Udowodnili mu to? Został skazany prawomocnym wyrokiem? A no 1.nie wiadomo, 2.Nie wiadomo 3.Nie. Siedzi na areszcie tymczasowym, tzn. siedział. Gdyby były mocne dowody to już dawno zostałby skazany.
Ploterek (2023.11.20)
"Dodajmy, że zmasakrowane nożem ciało" wy odrozniacie w tej gazecie zmasakrowanie od zwlok z raną kłutą ? jestscie hienami szukajacymi sensacji
(2023.11.20)

info

8  
  4
Dzieciak może zostać teraz batmanem
xdddx (2023.11.20)
Już go skazałeś?! Kolejność zdarzeń. Kandydować. Potem zostać podejrzanym.
(2023.11.20)