Rząd znosi restrykcje, ale nie wszystkie

17
23.02.2022
Rząd znosi restrykcje, ale nie wszystkie
Fot. Twitter Kancelarii Premiera
- Znosimy większość obostrzeń, zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne - ogłosił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Ma się to stać 1 marca.

- Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na spotkaniu obecny był również minister zdrowia Adam Niedzielski - informuje Gazeta.pl. Jeden z dziennikarzy zadał ministrowi pytanie. - Jaki ma sens znoszenie obostrzeń, skoro ostatniej doby na COVID-19 zmarło 360 Polaków? - zapytał. - Wszystkie te liczby mają ogromne znaczenie, ale widzimy bardzo wyraźnie, jaki jest trend - odparł Adam Niedzielski.

Podsumowując, zmiany mają objąć przede wszystkim:

- utrzymanie nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych, takich jak sklepy i środki transportu,

- zniesienie zalecenia pracy zdalnej dla urzędów,

- utrzymanie skróconego okresu kwarantanny.

 

Więcej na Gazeta.pl

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Rząd ma krew na rękach i kościoły. Brak konsekwencji w nakazie maseczek i odstępów, oraz nie wypraszanie starszych bez maseczek z kościołów dało tragiczny efekt, jesteśmy mistrzami ale w. .. zgonach na covid.
(2022.02.23)
Dosyć już tej hucpy. Gdyby nie media, ludzie w ogóle nie zorientowaliby się, że od dwóch lat jest jakakolwiek pandemia.
Gdyby nie media nie wiedzielibyśmy, że jest tak wspaniale i dobrobyt w Polsce. Ale dzięki TVP, to wiemy. Szkoda, że czasami trzeba jednak na zakupy wyjść no i czar TVP pryska
Kończyć z tym covidowym cyrkiem, pseudo szczepionkami i maseczkami.
Dccc (2022.02.23)
Wysyp szurów
Rozumiem że w końcu Urząd Miejski w Elblągu będzie otwarty dla petentów
Ania1 (2022.02.23)
każdy antyszczepionkowiec to rusek
Szkoda że zostannie z nami juz na zawsze rekordowy dług i hiperinflacja (wywolana pustym dodrukiem 500mld zł na rekompensaty dla firm ktore bezsensownnie zamknieto w 2020).
(2022.02.23)
I kto by pomyślał że lekarstwem na covid okażą się cieżarówki
(2022.02.23)
Powinien być zakaz nazywania tego szczepionkami bo prawdziwa szczepionka chroni przed zachorowaniem a te preparaty wszedzie zwiekszyły zakażalność - załączony wykres mówi sam za siebie